טיפול במשחק לילדים בתל אביב

מהו טיפול במשחק – Play Therapy

טיפול במשחק או תרפיה במשחק  (play therapy)  היא שיטת טיפול פסיכולוגית בה נעשה שימוש בצעצועים ובמשחק.  מטפלים במשחק משתמשים בתהליך המשחקי של הילד ובתכנים שעולים במהלכו כדי לסייע לילד להתמודד במצבי היומיום עם קשייו: להגיע לשיפור בתפקוד הרגשי והקוגניטיבי, שיפור ביחסיו עם משפחתו וחבריו ושיפור באיכות החיים באופן כללי.

זהו כלי טיפולי בו האמצעי הוא המשחק, חדר הטיפולים הוא מזמין ונעים, יש בו בית בובות, מבחר צעצועים וגיבוריי על, מיניאטורות, ארגז חול וחומריי יצירה.טיפול במשחק בתל אביב לילדים

מטרות הטיפול הרגשי –

יצירת דפוסי הקשרות בטוחים – בטיפול יבחנו דפוסי ההיקשרות בין הילד לנוכחים האחרים בחדר – מטפלת, הורה או בן משפחה נוסף. בטיפול תעשה עבודה על ביטחון, קרבה והנאה כמו גם על נפרדות ופרידה. נבין מה יחסי הגומלין בין הילד ושאר הסובבים אותו וכיצד קשרים אלו משפיעים עליו – היכן נקודות התורפה והיכן החוזק.

ויסות רגשי – בטיפול ובהדרכות ההורים ננסה להבין את ה"המפה הרגשית" – מתי ולמה הרגשות הופכים סוערים מידי ומתי הם אינם מורגשים מספיק. בטיפול נחוש בכך "בזמן אמת" ניצור מודעות עצמית אל כך בעזרת דימוים ציורים וכן ננסה למצוא דרכים מותאמות יותר להתמודד עם העוצמה הרגשית.

הבנה של דפוסים רגשיים המאפיינים את הילד  – נתייחס אל דפוסים רגשיים מעכבים כמו התנהגות לא מותאמת גיל, קושי בקבלת גבולות, חרדה. "נאיר" דפוסים אלו  ונמצא דרך טובה ומתאימה יותר להתמודד עימם. מן הצד השני נדגיש גם יכולות וחוזקות כמו רכישת יכולת חדשה, התגברות על קושי, הפגנת אומץ וכדומה.

התמודדות טובה יותר עם עימותים – עימותים הינם חלק טבעי מהחיים, מהיותנו שונים ורואים דברים אחרת. עם זאת כאשר העימותים סוערים מידי ועולים בתדירות גבוהה מידי נוצר חוסר שקט רב בחיי המשפחה כולה. התמודדות מקדמת וטובה עם עימותים תאפשר יצירת  מרחב בטוח גם סביב רגשות שליליים, תאפשר ויסות רגשי, יכולת טובה יותר לתקשר את חוסר ההסכמה וכן תרחיב גמישות מחשבתית וחשיבה על פתרונות ופשרה.

הרחבת יכולות חברתיות – בטיפול יעשה דגש על הכללת היכולת הנרכשות בחדר הטיפולים גם אל הקשר עם ילדים אחרים וסביבת בית הספר.

התמודדות עם אתגרים התפתחותיים יומיומים – קשיי הרדמה ושינה, גמילה מחיתולים, עצירות, גמילה ממוצץ, קשיי אכילה כמו בררנות באוכל והקניית הרגלי אכילה טובים יותר, התמודדות עם קשיי למידה.

אפרת מילוא
טיפול במשחק

אפרת מילוא טיפול רגשי בתל אביב

שלום שמי אפרת מילוא ואני בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל-אביב משנת 2003. מוסמכת שלב 3 בארגון DIR. בעלת ניסיון של שנים רבות בטיפול בילדים ונערים עם, קשיים רגשיים ונוירו התפתחותיים כמו ויסות חושי, קשיי קשב וריכוז, היפראקטיביות ואוטיזם.  מזה כעשור שנים אני חברת צוות מכון סימני קשר בהנהלת דר' עליזה ויג ונמצאת שם בתפקיד מטפלת ומדריכה מקצועית בכירה. יש לי ניסיון רב בטיפול פרטני בילדים ובנערים, טיפול קבוצתי, הדרכות הורים, ריכוז תוכניות ביתיות וריכוז תוכניות שילוב יחידני.

שמכם

כתובת הדוא"ל:

טלפון ליצירת קשר:

תוכן ההודעה

צרו קשר

נשמח לענות על כל שאלה ותהייה, כתבו לנו ונענה לכם בהקדם האפשרי. תודה