טיפול בהתמכרות למסכים לילדים בתל אביב 

טיפול רגשי לילדים הסובלים מהתמכרות למסכים בתל אביב

שמי לירון לחמן אני עובדת סוציאלית בהכשרתי ומטפלת רגשית בילדים ונוער בגישה פסיכודינמית- המשלבת משחק וכלים יצירתיים. בעלת נסיון רב בטיפול בילדים בגיל הרך, חביון ומתבגרים, מנחת הורים וצוותים חינוכיים.

אני בעלת תואר במדעי התנהגות מהמכללה למנהל (BAׂׂ(, הסבה לעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילןׂ(BA)  וכן בוגרת לימודי טיפול פסיכודינמי עם מומחיות בטיפול בילדים ונוער מאוניברסיטת בר אילן. אני בעלת נסיון של מעל כעשר שנים בתחום הטיפול, בילדים ונוער וכן בהנחיית קבוצות והדרכות הוריות. בעברי עבדתי במסגרות שונות עם מגוון רחב של אוכלוסיות כגון בריאות הנפש, מכון להתפתחות הילד, מעון לילדים בסיכון, מכונים פרטיים המתמחים באוטיזם ובעיות התפתחות שונות ועוד. תחום המומחיות שלי הוא ילדים והורים- היני בעלת ניסיון בטיפול בילדים המתמודדים עם קשת רחבה של קשיים רגשיים ונפשיים (חרדה ופחדים שונים, דיכאון, בעיות התנהגות שונות- אלימות והתפרצויות זעם, קשיים חברתיים כגון חרמות בריונות ועוד, קושי בקבלת גבולות וסמכות, קשיי גמילה מחיתולים, בעיות אכילה ושינה, קשיי וויסות רגשי, חרדה חברתית, קשיי קשב וריכוז ועוד) בנוסף בשנים האחרונות התמחיתי בטיפול בילדים בעלי  קשיים התפתחותיים שונים כולל טיפול בילדים אוטיסטים על פי מודל ה DIR.

בנוסף אני עוסקת ומפתחת שיטה לטיפול בתחום ההתמכרות למסכים של ילדים ומתבגרים והתמודדות עם הגמילה מהם. בעולם של היום נושא ההתמודדות עם מסכים וההתמכרות אליהם הינו נושא משמעותי ומורכב. הורים רבים מוצאים עצמם חסרי אונים מול תופעת טיפול לילדים עם התמכרות למסכיםההתמכרות  למסכים של ילדים ומתבגרים על פניה השונים טלוויזיה, מחשב, פלייסטיישן או טלפונים ניידים. תחום זה מאתגר מאוד את הסמכות ההורית ומוסיף לחץ ומתח רב למשפחות רבות. מזה מספר שנים אני חוקרת את התופעה ובניתי שיטה בה ההורה והילד עוברים תהליך במטרה לנטרל את ההשפעה המזיקה, ליצור מסגרת בריאה לשימוש במסכים ומציאת אלטרנטיבה בריאה המשרתת את הקשר בין ההורה לילד.

אני מטפלת בילדים והורים במכונים פרטיים ובמקביל מטפלת במבוגרים בקליניקה פרטית בתל אביב. הטיפול בילדים מבוסס על משחק והנאה ובו אני משלבת כלים רבים מעולמות תוכן רבים אותם למדתי במשך השנים בהתאם לצורך העולה בטיפול. כלים כגון: DIR, CBT , פוקוסינג, דמיון מודרך, מיינדפולנס ועוד.

אני מאמינה גדולה בכוח של כל אחד מאיתנו לרפא ולטפל בעצמנו, אני  אוהבת מאוד את התחום בו בחרתי לעסוק ומוקירה תודה על הזכות הגדולה אשר נפלה בחלקי לעזור לילדים והורים לגלות את הכוחות שבהם, להתמודד עם קשיים ולצלוח אותם בהצלחה.

לפרטים נוספים מוזמנים לפנות אליי בשמחה,

נשמח לענות על שאלות

  שמכם

  כתובת הדוא"ל:

  טלפון ליצירת קשר:

  נא לציין את נושא הפנייה (חובה)

  תוכן ההודעה

  צרו קשר

  נשמח לענות על כל שאלה ותהייה, כתבו לנו ונענה לכם בהקדם האפשרי. תודה