טיפול Cog-Fun קוג-פאן לילדים בתל אביב

גישת  Cog-Fun המדריך המלא להורה:

 

האם השיטה מתאימה לילד/ה שלי

גישת Cog-Fun  הינה גישת טיפול אשר מטרתה לעזור לאלו המתמודדים מ ADHD לנהל את חייהם בצורה מיטיבה. השיטה מיועדת לילדים, מתבגרים ואף למבוגרים.
במחקרים שנערכו בשנים האחרונות הציגה השיטה השיגים משמעותיים בשיפור ההתנהלות של משפחות עם ילדים המאובחנים ב ADHD. אז במידה ויש במשפחתכם ילד המאובחן כ ADHD ואתם גרים בתל אביב, השיטה בהחלט מתאימה לכם ומומלץ להמשיך לקרוא.

 

אז מה זה Cog-Fun  קוג פאן  (Cognitive Functional Intervention):

גישת Cog-Fun הינה שיטה ייחודית הבוחנת את סביבתו של כל ילד המגיע לטיפול בצורה אישית ומעניקה לו ולמשפחתו כלים לשפר את תפקודי החיים ואת תפקודה של המשפחה, וזאת מתוך הכרה שילדים המאובחנים עם ADHD מתמודדים עם קשיים תפקודיים שונים. על פי רוב- ילדים הסובלים מ ADHD יגלו קשיים בניהול ובוויסות עצמי של רגש, מחשבה והתנהגות. קשיים אלו יבואו לידי ביטוי בין השאר בהיפראקטיביות ואימפולסיביות. להתנהגויות מאתגרות אלו ישנם השלכות רבות בחייהם של הילדים, וילדים רבים יסחבו קשיים אלה עמם אל גיל ההתבגרות ואף אל בגרותם. גישת קוג-פאן שמה דגש על שיפור התפקודים הניהוליים של הילדים על מנת להקנות להם כלים להתמודדות עם אתגרי היומיום באופן מווסת ומבוקר יותר.

רגע, מה זה התפקודים הניהוליים:

לכל אחד מאתנו יש יכולות ניהוליות .executive functions)) התפקודים הניהוליים הינם אוסף של מיומנויות קוגניטיביות אשר מאפשרות לנו שליטה ובקרה על ההתנהגות שלנו- על המחשבה ועל הרגש. הצורך בתפקודים אלה בא לידי ביטוי בעיקר בהתמודדות עם סיטואציה או משימה חדשה ולא מוכרת, אך גם במטלות מוכרות שהנן מורכבות. על מנת לצלוח מטלות אלו נדרשים התפקודיים הניהוליים.

תפקודים ניהוליים כוללים:  (עיכוב תגובה (אינהיביציה), זיכרון עבודה, שליטה רגשית, יזימה, גמישות מחשבתית, התמודדות עם מעברים, התמדה, התארגנות, תכנון, פתרון בעיות ובקרה

דוגמא: ילד המתקשה לעכב תגובה (לבצע אינהיביציה) יתפרץ לדברי המורה ויענה עוד לפני שסיימה את השאלה, או יתקשה להמתין לתורו במשחק, או יטה להיעלב בקלות /לכעוס/לשבור הכלים בעת קונפליקט חברתי . הקניית היכולת לעכב תגובה יכולה לחולל שינוי אמיתי בחיי הילד ומשפחתו'

 

אז מה עושים בטיפול Cog Fun ואיך הגישה מקנה לילדים לזכות בתפקודים הניהוליים:

הלמידה המשותפת נעשית באמצעות משחקים חווייתיים, שיח משותף והעלאת מודעות, תוך התייחסות לסיטואציות יומיות, המדגישים את הFUN בגישה. המטרה היא לאפשר לילד לגייס מוטיבציה ללמידה וליצירת שינוי תוך העצמת תחושת ההצלחה וקבלת משוב חיובי ומתאים מהסביבה. בשל כך, חשוב שהורה יהיה נוכח בחדר במהלך הטיפול , ויקח חלק פעיל בהעברה של האסטרטגיה הנלמדת והשימוש בשפה חיובית ומעצימה בבית

 

מטרות הגישה:

 • שיפור איכות חייו של הילד ומשפחתו.
 • שיפור התנהלותו של הילד בעיסוקים שונים בחיי היום יום. .
 • הקניית כלים ניהוליים לילד ומשפחתו המאפשרים התמודדות עם אתגרים אופייניים להפרעת קשב וריכוז.
 • לקדם מודעות להפרעת הקשב על ידי הקניית ידע ולמידה מהתנסויות מבוקרות.
 • לספק חוויות הצלחה ומסוגלות בפעילויות יום-יומיות.
 • להכשיר ולהעצים הורים כמתווכים בתהליכים הטיפוליים.

 

מי מועמד לטיפול Cog-Fun במרכז הדרך לגדול בתל אביב

• ילד, המאובחן עם ADHD בגילאי 5-10
• כישורי שפה תקינים
• ילד ומשפחתו הרוצים ומסוגלים להתגייס לתהליך הטיפולי

 

מי רשאי לטפל ב Cog-Fun  בתל אביב

מרפאות בעיסוק שעברו הכשרה וקיבלו תעודת מורשה טיפול בגישת Cog-Fun מבית הספר לריפוי בעיסוק של האוניברסיטה העברית בירושלים.
בקליניקת הדרך לגדול מטפלות בשיטה
ענת צויגל  ואורטל יוסף

נשמח לספר לכם עוד….

  שמכם

  כתובת הדוא"ל:

  טלפון ליצירת קשר:

  נא לציין את נושא הפנייה (חובה)

  תוכן ההודעה

  דילוג לתוכן